• Słuchaj audycji w Roxy
   Piątek w Sidney - od 21:00
• Oficjalny profil na MySpace
   myspace.com/sidneypolak
• Nasz kanał na YouTube
   youtube.com/sidneypolak
• Sidney na Facebook'u
   facebook.com/sidneypolak

W najbliższym czasie nie mamy zaplanowanych koncertów.

carton

koncertomania


Wpisz szukane słowo lub wyrażenie.
Loading

 Polak w Knurowie 17.06...
 Pezet/Sidney Polak
 Jazgot Szklarska Poręb...
 jastrzębie zdrój.
 Organizatorzy imprez
 Sidney Polak 2010 Tour!
 Sidney w Toruniu! 14.1...
 tekst
 Sidney 100 lat !!!!!
 setlista z małego, kam...

business-school - liceum i szkoła policealna

beauty-art


  •  news   •  band   •  koncerty   •  historia   •  linki
  •  dyskografia   •  teksty   •  street team   •  galeria   •  kontakt
  •  audio/video   •  klipy   •  extras   •  sklepik  

band    

Sidney Polak

Wokal

Zacząłem zajmować się muzą w roku 1988, kiedy dostałem pierwszą perkusję :-).To były zupełnie inne czasy... szkoda gadać. Moim pierwszym zespołem, w zasadzie licealnym, była Cytadela, z którą zagraliśmy kilkanaście koncertów w Wawie i w Jarocinie na przykład. W roku 1990 zaprosił mnie do składu Muniek, z którym gram do dziś. W między czasie razem z kumplem ze studiów - Majcherem - założyliśmy Incrowd, który jakoś i gdzieś dotarł, ale wszystko rozbiło się o język angielski :-) i trochę naiwne podejście do muzy. T.Love, w którym z czasem zacząłem komponować piosenki, otworzył mi oczy na wiele spraw. Przez 12 lat nagrałem kilka płyt i zagrałem jakieś 1000 koncertów. Teraz dojrzałem w końcu do tego, żeby powiedzieć coś od siebie, zająć się całościowo produkcją i pisać teksty... Zobaczymy co z tego wyniknie.

Michał Marecki

Klawisze


O sobie mówi, że lubi miód i od kilkunastu lat palce przykleiły mu się do klawiszy... Do tej pory grał z takimi kapelami jak:"Ethnos", "Easy Band", "Ósmesmake", "Wiosna" obecnie gra w zespole "Pan Profeska", "Blask", "Okulary Antidepression" z Fiolką Najdenowicz i z Marcinem Rozynkiem.

Paweł Mazurczak

Kontrabas

Basista (kontrabas elektryczny, akustyczny, gitara basowa), jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Kielcach oraz Podyplomowe Studium Jazzowe w Warszawie w klasie Zbigniewa Wegehaupta. Występował i nagrywał z:
Włodzimierz Kiniorski, Liroy, KASA, Tadeusz Nalepa, Marek Biliński, Kora Jackowska (Kora Ola Ola!), Elżbieta Mielczarek, zespoły: "Trebunie Tutki", "Tam Tam Project", "Swoją drogą", "Rejs","100% Bawełny" i inni.
Obecnie stale współpracuje z Antoniną Krzysztoń, Kapelą ze wsi Warszawa, Rei Ceballo y Calle sol, a także grupą "77".

Tomasz Wójcik

Gitara

Pseudonim "Siwy". To weteran polskiej reggae sceny. W latach 1985-2002 był gitarzystą, kompozytorem i aranżerem w zespole "Bakszysz". W latach 90-tych był liderem i twórcą muzyki formacji "Kreuzburg". Od 1997 roku gra w kapeli "Maleo Reggae Rockers". Prowadzi też szeroko zakrojoną działalność "Sidemańską". Udzielał się przy solowym projekcie Jarexa (wokalisty z Bakszysza), w zespole Deus Meus (produkcja Marcina Pospieszalskiego), projekcie Joszki Brody: Dzieci z Brodą, zespole "Pan Profeska", współpracował też z warszawskim składem hip-hopowym "W.S.Z.I.C.N.E".

Tomasz Pacanowski

Gitara

Tomek w Sidneyu gra od 2008 roku. Swoimi umiejętnościami wprowadził sporo świeżości do zespołu Sidneya. Na co dzień udziela się także w zespole Roan.

Jerzy Markuszewski

Perkusja


Jerzy Markuszewski pochodzi z Warszawy. Perkusista. Z zespołem Sidney Polak związany od 2009 roku. "Muzyką wyrażam siebie i miłość, którą chcę roztaczać na świecie. Muzyka jest moją misją, a moim zadaniem jako perkusisty jest dawanie pulsu, oparcia i inspiracji, ludziom na scenie oraz pod sceną. Jestem spokojnym człowiekiem i ma to wpływ na moje granie, ale nie znaczy, że nie potrafię być ostrym zawodnikiem. Nie ograniczam się stylami, czerpię z każdego ze świadomością i szacunkiem dla historii. Chcę pozostawić po sobie dźwięki i przekaz, z których będą mogły czerpać kolejne pokolenia." Grę studiował pod okiem pedagogów Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina, PSM im. J. Elsnera, PSMR im. K. Komedy w Warszawie oraz The Drummers Collective w Nowym Jorku. Grał między innymi z artystami: Pinnawela, Ania Dąbrowska, Ritmodelia, Marika, Vavamuffin, Dziewczyny, Dorota Miśkiewicz, Hanna Banaszak. Współpracował także z Teatrem Współczesnym i Syrena w Warszawie.

Artur Lipiński

Perkusja


Urodzony w Starachowicach. Pochodzi z rodziny muzyków. Jeden z czołowych polskich perkusistów. Uczył się w prywatnej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Z kolegami współtworzy także Zbigniew Jakubek Quartet.

Piotr Pniak

Perkusja

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, a obecnie również jej wykładowcą. Do tej pory współpracował z takimi artystami jak: "Proletaryat", "Virgin", Reni Jusis, Patrycją Markowską, "Moskwą", Małgorzatą Ostrowską, Magdą Femme, Braćmi Cugowskimi i Wojtkiem Pilichowskim. Ma na swoim koncie koncerty i nagrania muzyki symfonicznej i filmowej z Państwową Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej. Jest autorem i wykonawcą 3 szkół video dla perkusistów, prowadzi warsztaty perkusyjne, prezentuje najnowsze instrumenty i własne techniki gry na zestawie na łamach pisma "Gitara, Bas i Bębny". Obecnie gra, także w zespole "Ametria".

Filip Rakowski

Skreczer


Funky Filon, właśc. Filip Rakowski (ur. 15 września 1976 w Warszawie) - raper, perkusista, klarnecista, DJ, kompozytor, aranżer, autor tekstów, muzyk sesyjny. Posiada wykształcenie muzyczne, zakończone dyplomem w klasie fortepianu i perkusji klasycznej.
W zespole nazywany DJ GRUZIN. W bandzie od 2008 roku.

Małgorzata Polak

Manager


Małgorzata Polak ur. 13.01.1982 r. w Połczynie Zdroju. Manager. Ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. Z zespołem Sidney Polak związana jest od 2009 r. Ma męża Jarosława i dwójkę dzieci - Ritę i Hugo.

 

przyjaciele    

Pezet

Nawijacz

Dorastał wspólnie z Onarem, z którym założył grupę Płomień 81 i nagrał trzy albumy: Na zawsze będzie płonął (1999, Asfalt Records), Nasze Dni (2000, R.R.X.) i Historie z sąsiedztwa (2005, Konkret Promo/DobreZiomy). Wydał także 4 solowe albumy: Muzyka Klasyczna (2000), Muzyka Poważna (2004), Muzyka Rozrywkowa (2007), Muzyka Emocjonalna (2009). Wystąpił z Jarkiem na pierwszej płycie "Sidney Polak" w hicie lata 2004: "Otwieram Wino". Swojego głosu udzielił także w piosence "Radio Warszawa" oraz "Ostatni Dźwięk" (ostatni numer na drugiej płycie Jarka "Cyfrowy Styl Życia"). Dzisiaj gościnnie śpiewa na koncertach Sidneya.

Reggaenerator

Nawijacz

Od sierpnia 1983 roku (koncertu "Misty in Roots" w Warszawie) muzyka reggae zamieszkała w jego sercu. Jest jednym z założycieli undergroundowej grupy reggae "OK. System" (1987). Ma na koncie kilka występów z kultową niemal "Transmisją". Od jesieni 2002 roku działa w składzie "Zjednoczenie Sound System" razem z dee-jay Pablopavo oraz selecta KrzaQ. Jest współtwórcą warszawskiego projektu reggae - raggamuffin - dancehall noszącego nazwę VAVAMUFFIN (2003). Można go usłyszeć podczas licznych imprez sound systemowych, w których uczestniczy Zjednoczenie Sound System, niekiedy gościnnie na sound balangach Joint Venture Sound System (Priest Maken & Mario Dziurex - Activator).

Pablopavo

Nawijacz


Nawijacz, czyli Dee-Jay w jamajskiej nomenklaturze. Grał i nawijał w zespole Saduba (Reggae & Ragga), Magara (Roots Reggae & Raggamuffin). Nawija w Vavamuffin (zespół Raggamuffin) i "Zjednoczeniu" Sound System. Kolaborował z Dreadsqad Sound System, Yasman Sound System, Fu i Sidneyem Polakiem. Od 2007 roku Pablo pracował nad solową płytą pt. "Telehon", która pod szyldem Pablopavo i Ludziki ukazała się we wrześniu 2009 roku nakładem Karrot Kommando - najlepszej niezależnej wytwórni w Polsce.

  grafika: Trust, bart, Tom Petty